بهترین ایمپلنت اصفهان | کاشت ایمپلنت دندان

شرایط ایمپلنت دندان 

اگرچه عمل جراحی کاشت ایمپلنت دندان یک روش درمانی رایج برای افرادی است که به دنبال ترمیم دندانها یا جایگزینی دندان خود هستند، اما همه افراد کاندید خوبی برای کاشت دندان نیستند.

ایمپلنت در واقعی بهترین روش جایگزینی دندان از دست رفته است که هم از لحاظ ظاهری و هم از لحاظ عملکر کاملا مشابه دندان است. ایمپلنت ها از 3 بخش اصلی ساخته شده اند و برای اینکه جای دندان خالی را پر کنند باید با عمل جراحی داخل استخوان فک کاشته شوند.

چه کسی کاندیدای خوبی برای ایمپلنت دندان است؟

اگر به دنبال پیدا کردن جایگزین دندان از دست رفته خود هستید و یا می خواهید دندان پوسیده خودتان را کشیده و جای آن را پر کنید کاشت ایمپلنت احتمالاً بهترین گزینه درمانی برای شما و پیش روی ست.

کاشت دندان مصنوعی با ایمپلنت ایمن و مستحکم است و به شما این حس را می دهد که دندان واقعی دارید و انگار نه انگار  دندان خود را از دست داده یا کشیده اید. به همین دلیل است که بسیاری از افراد در میان انواع روش جایگزین دندان معمولا اقدام به کاشت ایمپلت می کنند. بیشتر افراد کاندیدای خوبی برای کاشت دندان بوده یا به عبارتی شرایط ایمپلنت دندان را دارند. اما به طور خاص برای انجام این عمل دست کم باید 3 شرط زیر را داشته باشید تا بتوانید ایمپلنت بکارید.

بهترین دندانپزشک اصفهان |بهترین و بدترین کاندیدای کاشت ایمپلنت دندان

  1. سالم بودن لثه ها

لثه ها بعد از استخوان فک و رباط های نگهدارنده  ریشه دندان، بزرگترین حامی دندان ها هستند. لثه کمک می کند ریشه دندان در معرض دید قرار نگیرد و مانع از ورود عفونت و باکتری های به ریشه دندان و استخوان فک می شود. برای اینکه بتوانید کاشت موفقی داشته باشید و تا سالیان سال از ایمپلنت کاشته شده استفاده کنید لازم است که لثه هایتان از سلامتی بالایی برخوردا باشند تا ایمپلنت را پشتیبانی و حمایت کنند.

اگر لثه ها سالم نباشند خیلی زود با شکست ایمپلنت مواجه می شوید و همه هزینه های  شما هیچ می شود. بزرگترین خطر برای سلامتی ایمپلنت دندان می تواند بیماری لثه مخصوصا بیماری پریودنتیت باشد. اگر دندان ندارید و همزمان با این مشکلات روبرو هستید نمی توانید ایمپلنت بکارید. باید ابتدا سلامت لثه ها را تضمین کنید آنگاه اقدام به کاشت کنید. این موضوع مخصوصا در خصوص کسانی که تمام دندان های  خود را از دست داده و میخواهند  ایمپلنت کامل انجام دهند بسیار حیاتی است.

  1. کافی بودن بافت استخوانی  یا بالا بودن تراکم استخوان فک

ایمپلنت ها  همانطور که گفتیم اجزای مختلفی دارند. مهمترین بخش یک واحد ایمپلنت پایه یا فیکسچر آن است که باید توسط جراح دهان و دندان یا متخصص ایمپلنت داخل استخوان فک فیکس شود. برای اینکه پایه ایمپلنت بتواند به بهترین شکل ممکن داخل فک جوش بخورد لازم است که بافت استخوانی زیاد باشد و تا بتواند اطراف پایه را گرفته و به آن جوش بخورد.

اگر تراکم  بافت استخوانی فک خیلی کم باشد یا اینکه بافت آن نرم باشد (پوکی استخوان) پایه ایمپلنت نمیتواند توسط استخوان پشتبانی شود و احتمالا شکست عمل به شدت بالا میرود. اگر استخوان بافت کافی نداشته باشد و تحت ایمپلنت قرار بگیرید ایمپلنت جابجا شده و به استخوان فک آسب وارد میشود. برای همین بسیار مهم است که به جهت بررسی شرایط ایمپلنت یا مشخص شدن اینکه آیا شما کاندید ایمپلنت هستید یا خیر حتما به یک متخصص یا کلینیک خوب مراجعه کنید. در چنین کلینیک هایی اگر تشخیص داده شود که شما به جهت پایین بودن تراکم بافت استخوانی شرایط ایمپلنت دندان را ندارید باید تحت عمل پیوند استخوان قرار بگیرید.

بهترین دندانپزشک اصفهان | مراقبت بهداشت دهان و دندان قوی

  1. تعهد به نگهداری و مراقبت از ایمپلنت دندان

پس از نصب یا کاشت ایمپلنت دندان، باید هر طور شده از دندان کاشته شده خودتان مراقبت و محافظت کنید. این کار شامل مسواک زدن و استفاده روزانه از نخ دندان و همچنین مراجعه منظم به دندانپزشک می شود. اگر فکر می کنید در کنار این شرایط می توانید به تمام دستورالعمل های توصیه شده توسط متخصصتان عمل کرده و به بهترین شکل از ایمپلنت مراقت کنید میتوانید عمل را انجام دهید. اما اگر به خودتان اطمینان ندارید که در سالم نگاه داشتن یا حفظ ایمپلنت کوشا باشید احتمالا حتی متخصصتان برای شما این عمل را انجام ندهد. بنابراین از مهمترین شرایط کاشت ایمپلنت دندان تعهد به نگهداری و مراقبت صحیح از آن است.

مطالب پیشنهادی : 

Leave a Comment