آیا لامینت دندان باعث پوسیدگی دندان یا بوی بد دهان می‌شود؟

با رعایت نکات بهداشتی، هیچ مشکلی نظیر پوسیدگی دندان و بوی بد دهان در لامینت دندان پیش نخواهد آمد. در این مورد مهارت و تجربه متخصص لمینت دندان بسیار مهم است. اگر متخصص لمینت دندان شما نتواند به خوبی روکش های لمینت را روی دندان ها قرار دهد ممکن است بین خط لثه و روکش لمینت فاصله بیفتد. این فاصله ی ایجاد شده می تواند سبب تجمع باکتری ها و در نهایت پوسیدگی دندان شود.  بنابراین مهم است که در انتخاب متخصص لمینت دندان خود دقت کنید.

آیا امکان خراب شدن لامینت دندان وجود دارد؟

در صورت رعایت بهداشت دهان و دندان و مراقبت‌های بعد از لمینت دندان، این احتمال بسیار ضعیف است. با گذشت 5 الی 10 سال از درمان، نیاز به بازسازی یا تعویض لمینت وجود دارد. همچنین مهارت و تجربه متخصص لمینت دندان در موفیقیت لمینت دندان نقش اساسی دارد. مهم است که متخصص لمینت دندان شما علاوه بر مهارت های دندانپزشکی عمومی، مهارت های دندانپزشکی زیبایی را نیز گذرانده باشد.

بعد از لامینت کردن دندان‌ها، چه مراقبت‌هایی لازم است؟

لمینت دندان، مراقبت‌های خاصی به جز عدم استفاده از مواد غذایی بسیار سفت و سخت و یا عدم استفاده‌ی بیش از حد از مواد غذایی رنگی مثل قهوه ندارد. همچنین باید نکات و موارد بهداشتی مربوط به دندان‌ها مثل همیشه رعایت شوند.

بهترین دندانپزشک اصفهان | لامینت دندان

انجام لمینت دندان به چه کسانی توصیه نمی‌شود؟

  1. کسانی که بر روی سطح دندان خود پوسیدگی‌های وسیع دارند انجام لامینت دندان بر روی پوسیدگی اصلا توصیه نمی‌شود و باید پس از برطرف کردن پوسیدگی اقدام به لمینت دندان و یا کامپوزیت کنند. تا زمانی که پوسیدگی گسترده دندان رفع نشود نمی توان از لمینت دندان استفاده کرد . 
  2. برخی افراد دارای سایش شدید مینای دندان هستند و بافت مینای دندان آن‌ها برای انجام لامینت دندان ضعیف است در این صورت متخصص روکش دندان را جایگزین مناسبی برای انواع لمینت دندان می‌کند.
  3. یکی دیگر از عواملی که مانع از انجام لمینت دندان می‌شود وجود عادتهای دهانی مانند دندان قروچه است که سبب شکستن لمینت دندان شده و با گذشت زمان به آن آسیب وارد می‌کند.
  4. افرادی که لثه های ضعیف و ناسالمی دارند . 
  5. عفونت و بیماری های لثه 
  6. افرادی که بهداشت دهان و دندان را رعایت نمی کنند.
  7. افرادی که بیماری های مفصلی دارند
  8. در صورت ساییدگی بیش از حد دندان

اگر دندان های کجی داشته باشم می توانم از لامینت دندان استفاده کنم؟

دندانپزشک شما دندان های شما را ارزیابی می کند و تصمیم می گیرد که آیا ارتودنسی لازم است یا خیر. اگر مشکل جدی نداشته باشید ، لمینت دندان می تواند دندانهای شما را تغییر شکل می دهد ، و آنها را محکم تر و یکنواخت تر ، و همچنین سفیدتر کند. باید در نظر گرفت که لمینت دندان نمی تواند به جای ارتودنسی دندان استفاده شود. متاسفانه در برخی موارد به دلیل اطلاعات ناکافی، درمان لمینت را به جای ارتودنسی پیشنهاد می دهند.

مطالب پیشنهادی مرتبط : 


بهترین دندانپزشک اصفهان