بهترین ایمپلنت اصفهان | وجه تمایز لمینت دندان و بلیچینگ

تفاوت لمینت دندان و بلیچینگ در چیست؟

امروزه زیبایی و سفیدی دندان یکی از اصلی‌ترین علل زیبایی چهره به شمار می‌آید. به همین دلیل اکثر مردم تمایل به سفید کردن دندانهایشان به روش های مختلف پزشکی مانند بلیچینگ ،لمینت ، کامپوزیت و …. دارند. حال این سوال مطرح است که کدام از این روش ها بهتر است یا تفاوت هر کدام در چیست؟

از مهمترین عوامل تغییر رنگ دندان‌ها می توان به استعمال دخانیات مانند سیگار و قلیون به دلیل داشتن نیکوتین و تار ، مصرف غذاهای دارای رنگدانه ، نوشیدن چای و قهوه به علت داشتن پیگمنت بالا اشاره کرد. بنابراین برنامه غذایی امروزه و عادت شدید اکثر مردم به نوشیدن چای و قهوه و… باعث بدرنگی دندانها میشود.به همین دلیل بسیاری از مردم مایلند دندان سفیدتری و متناسب با رنگ پوستشان داشته باشند.

بلیچینگ دندان یک روشی ساده برای سفید کردن دندان است که از مواد سفید کننده مانند کاربامید پراکساید و هیدروژن پراکساید استفاده می کند و به این صورت عمل می کند که لکه های روی دندان را به قسمتهای کوچکتر تقسیم و سپس پراکنده می کند در نتیجه رنگ دندان‌ها روشن‌تر می‌شود.

در لمینت دندان قالبی سرامیکی که ضخامتی حدود 6 میلیمتر دارد متناسب با قالب دندان ساخته شده و بر روی دندان قرار داده می‌شود. لمینت دندان ضخامت های متنوعی دارد که می تواند کمتر از 6 میلیمتر و یا بیشتر باشد.در لیمنیت هدف اصلی پوشاندن عیب های دندانی مانند تغییر رنگ دندان ، شکستن دندان و فاصله‌ی بین دندانی است .در حالیکه در بلیچینگ هدف فقط سفید کردن دندان می‌باشد .

بهترین دندانپزشک اصفهان | مزیت و کاربرد روکش لمینت دندان

مطالب پیشنهادی مرتبط : 

تفاوت میان لمینت و ایمپلنت دندان در چیست؟

خیلی از افراد لمینت دندان را با ایمپلنت اشتباه می‌گیرند ولی باید گفت این دو روش کاملاً از هم مجزا هستند و هر کدام برای مواردی خاص به کار می‌روند. ایمپلنت دندان روشی است که  دندانپزشک برای جایگذاری دندان از دست رفته می‌باشد که به کاشت دندان معروف است ولی لمینت دندان برای فرم دهی، زیباکردن و سفید کردن دندان به کار می‌رود.

بهترین ایمپلنت اصفهان 

Leave a Comment