بهترین دندانپزشک اصفهان | ماندگاری لمینت دندان چقدر است ؟

ماندگاری و طول عمر لمینت دندان

لمینت دندان یک سرمایه گذاری در اصلاح زیبایی لبخند است و قیمت آن نسبت به هزینه کامپوزیت دندان بیشتر است. بنابراین بیشتر افراد در مقابل هزینه ای که برای انجام لمینت صرف می کنند نگران طول عمر و ماندگاری آن هستند.

به طورکلی نمی توان برای ماندگاری لمینت ، مدت زمان دقیقی را گفت، زیرا طول عمر آن بسته به شرایط مختلف متغیر است، اما اگر به درستی نصب شود و نکات زیر را رعایت کنید، تقریبا بین 15 تا 20 سال هیچ آسیبی نمی بیند. لمینت دندان یک روش دندانپزشکی زیبایی مقاوم و با دوام می باشد.

طول عمر لمینت دندان حتی اگر توسط بهترین متخصص لمینت دندان انجام شود نمی تواند دائمی باشد. اساسا این روش با ماندگاری بالا و در عین حال غیر دائمی است.  با انجام مراقبت های صحیح از لمینت دندان می توان ماندگاری لمینت دندان را افزایش داد.

 بهترین دندانپزشک اصفهان | لمینت دندان

برخی از مواردی که باید برای ماندگاری لمینت دندان انجام داد عبارت اند از:

  1. دقت در انتخاب متخصص خوب لمینت
  2. انجام درست مراقبت های لازم
  3. رعایت موارد بهداشتی دهان و دندان

روکش لمینت حتی تا 20 سال دوام خواهد داشت. پس از آن ، شما باید روکش های لمینت را جایگزین کنید. اما ، دقیقاً مانند دندان های طبیعی و یا هر قسمت دیگر بدن ، مدت دوام و ماندگاری لمینتهای شما تحت تأثیر نحوه مراقبت از آنها ، قرار دارد.

برای اطمینان از ماندگاری روکشهای پرسلن خود ، آنها را با استفاده از این دستورالعمل های ساده محافظت کنید:

از نوشیدنی های رنگی ، قهوه ، چای و سایر مواد رنگی  خودداری کنید .

در حالی که نوشیدنی های رنگی خود لمینتهای دندان را لکه دار نمی کنند (روکش های سرامیکی بسیار بندرت لکه دار می شوند) ، مصرف زیاد آنها می تواند بقیه دندانهای شما را لکه دار کنند. 

از بهم فشردن دندان های خود جلوگیری کنید . 

اگرچه این کار بطور کلی یک عادت خوب نیست ، به ویژه برای کسانی که روکش سرامیکی دارند مضر است. بهم فشردن دندانهای شما فشار زیادی را به روکش شما وارد می کند و به طور بالقوه می تواند به لمینت دندان آسیب برساند. اگر شبها به دندان قروچه کردن عادت دارید، در طول مشاوره خود به دنداپزشک اطلاع دهید. ممکن است از شما خواسته شود در هنگام خواب از یک محافظ دندان استفاده کنید تا فشار کم شود.

 بهترین دندانپزشک اصفهان | مراقبت بهداشت دهان و دندان قوی

مراقبت بهداشت دهان و دندان قوی

نکته جالب در مورد لمینت سرامیکی این است که نیازی به مراقبت اضافی ندارد. اما مراقبت از آنها درست مانند نحوه مراقبت از دندانهای طبیعی بر رضایت شما از روکش ها تأثیر خواهد گذاشت. به عنوان مثال ، اگر شما سلامت لثه خود را نادیده بگیرید و به مرور زمان لثه های شما شروع به تحلیل کند ، ممکن است لبه های روکش لمینت از لثه ی شما فاصله بگیرد و از ظاهر طبیعی خود خارج شود. ایجاد پوسیدگی دندان تأثیر مشابهی دارد.

حداقل دو بار در روز مسواک بزنید و مرتبا نخ دندان بکشید ، مراقب لمینت خود به اندازه دندانهای خود باشید. برای مسواک زدن حتماً خمیردندان فلوراید را انتخاب کنید ، و هنگام مسواک زدن و نخ دندان ، نگران آسیب رساندن به روکش های لمینت خود نباشید – آنها بسیار قوی تر از چیزی هستند که فکر می کنید!

بنابراین ، اینکه روکش های لمینت چقدر دوام دارند؟

 عادات و رفتارهای شخصی شما می تواند بر جواب تأثیر بگذارد. اگر شما روکش لیمنت دندان را به عنوان یک راه حل زیبایی در نظر گرفته اید اما در مورد اینکه چه مدت می توانند به شما خدمت کنند مطمئن نیستید ، باید بگوییم این راهکار ممکن است یک راه حل دائمی نباشد ، اما اگر این نکات را در نظر داشته باشید ، می توانند یک راه حل طولانی مدت باشند. البته ، بهتر است با دندانپزشک خود صحبت کنید تا درباره مورد فردی خود مشاوره دریافت کنید.

ارتباط با بهترین دندانپزشک اصفهان 

 

Leave a Comment