بهترین دندانپزشک اصفهان | مزیت و کاربرد روکش لمینت دندان

موارد استفاده از لمینت دندان چیست و چه مشکلاتی را حل می کند؟

روکش لمینت دندان و کامپوزیت دندان کاربرد درمانی ندارند و صرفا یک راه حل دندانپرشکی زیبایی برای پوشاندن نواقص زیبایی دندان ها می باشند. بنابراین برای دریافت لمینت و نیز  کامپوزیت دندان باید پایه دندانی سالمی (بدون پوسیدگی،حفره و نیز بیماری لثه) داشته باشید.  به طور کلی اگر موارد زیر، زیبایی دندان و لبخند شما را مختل کرده است می توانید برای رفع آنها و نیز بازگرداندن درخشش به لبخندتان از روکش های لمینت دندان سرامیکی و کامپوزیت ونیر استفاده کنید.

  1. تغییر رنگ دندان
  2. رفع ترک خوردگی و شکستگی دندان
  3. فرم دهی دندان و مرتب کردن دندان ها خصوصا دندان های جلویی
  4. ترمیم ساختار و ظاهر دندان و اصلاح لبخند
  5. اصلاح فاصله میان دندان ها
  6. رفع مشکل کوتاه بودن دندان ها
  7. رفع مشکل دندان های کج
  8. استفاده در کنار ارتودنسی برای رفع مشکل تجمع و نامرتبی دندان‌ها در دهان

مزایای لمینت دندان

اگرچه می توان بای روکش های لمینت سرامیکی و کامپوزیت ونیر ، کاربردهای یکسانی در نظر گرفت اما این دو نسبت به یکدیگر مزایا و معایبی دارند. برخی از مزایای لمینت دندان که آن را به یک گزینه برتر در دندانپزشکی زیبایی تبدیل کرده است موارد زیر می باشد:

مقاومت بالای روکش لمینت دندان در برابر لکه گیری، تغییر رنگ و نیز شکسته شدن. لازم است که از روکش لمینت دندان خود به روشی مشابه دندانهای خود مراقبت کنید. روزانه دو بار مسواک زدن ، نخ دندان زدن به کاهش پلاک کمک می کند. همچنین باید توسط دندانپزشک خود بطور منظم معاینه شوید. مراقبت از روکشهای لمینت سرامیکی باعث می شود برای مدت طولانی از داشتن دندانهای سفید ، طبیعی و لبخند سالم لذت ببرید.

بهترین دندانپزشک اصفهان | روکش لمینت دندان

دریافت لمینت دندان نیاز به بی حس کردن ندارد . 

مدت زمان درمان آن کوتاه است (نهایتا سه جلسه). برخی از درمان های دندانپزشکی برای نقص های زیبایی مانند ارتودنسی و ایمپلنت دندان می توانند چندین ماه طول بکشند. روکش لمینت دندان معمولاً فقط به دو جلسه دندانپزشکی نیاز دارد. در اولین مراجعه شما ، دندانپزشک دندانهای شما را برای دریافت روکش لمینت دندان آماده می کند و قالب آنها را به آزمایشگاه ارسال می کند. هنگامی که روکش های لمینت شما در ازمایشگاه اماده شد ، در جلسه دوم دندانپزشکی روی دندان قرار داده می شوند. شما به طور به غیر از تمیز کردن ها و معاینات معمول، دیگر نیازی به مراجعه به دندانپزشک ندارید .

لمینت یک دندان یا همه دندان ها ؟

Leave a Comment