بهترین دندانپزشک اصفهان کاشت دندان به چند روش انجام می شود ؟

انواع روش کاشت دندان

برای کاشت دندان ما سه روش پیش رو داریم که عبارتند از : 

  • ایمپلنت
  • پل ثابت
  • دندان مصنوعی جزئی قابل برداشتن

کاشت دندان به روش پل ثابت

یکی از روش های کاشت دندان بدون جراحی ، روش پل ثابت است. با استفاده از این روش، فضای خالی که بر اثر افتادن یک یا چند دندان به وجود آمده است، به وسیله پل ثابتی که به محل مورد نظر چسبیده می شود، پر می گردد. لازم به ذکر است که این پل را فقط دندانپزشک می تواند از جای خود خارج کند.

قرار دادن پل در دندان معمولا به بیش از یک جلسه درمانی نیاز دارد. در جلسه اول، دندانپزشک دندان های کناری فضای خالی را آماده می کند تا بعدا بتواند پل را به این دو دندان متصل نماید.

پزشک سپس از دندان شما و فضای بین آن قالبی تهیه می کند و آن را به لابراتوار می فرستد. در لابراتوار با استفاده از تکنیک هایی پل را از موادی مانند فلز، سرامیک، سرامیک شیشه ای یا ترکیبی از آن ها می سازند. در این مدت، پزشک برای شما یک پل موقتی قرار می دهد تا از دندان های در معرض دید شما محافظت کند تا زمانی که پل اصلی آماده شود.

روش کاشت دندان مصنوعی جزئی قابل برداشتن

همان طور که از اسمش پیداست، این دندان مصنوعی را می توان از دهان خارج کرد و آن را تمیز نمود. این دندان ها معمولا به یک پایه پلاستیکی که همرنگ لثه شماست، متصل می شوند. این پایه پلاستیکی ممکن است که یک چهارچوب فلزی هم داشته باشد. این دندان ها شاید کمی حالت گیره مانند هم داشته باشند به طوری که به دندان ها طبیعی متصل شده باشند.

پزشک شما شاید توصیه کند که بر روی دندان های طبیعی خود تاج یا کراون را قرار دهید. این تاج ها باعث می شود که دندان های مصنوعی بهتر با دهن شما متناسب شود.


بیشتر مطالعه کنید : 

نکات مهم درباره ایمپلنت و کاشت دندان

ایمپلنت دندانی | نحوه کاشت و درمان

Leave a Comment