بهترین دندانپزشک اصفهان چگونگی کاشت دندان بدون استفاده از کاشت ایمپلنت

کاشت دندان بدون ایمپلنت

امروزه کاشت ایمپلنت در ناحیه بی‌دندانی علاوه بر بخشیدن زیبایی به ناحیه دهان و صورت، ممکن است با گذر زمان مشکلاتی را برای دریافت‌کنندگان این خدمات به وجود آورد .

امروزه پیشرفت تکنولوژی در ارائه خدمات دندانپزشکی شرایط ویژه‌ای را برای بهبود خدمت رسانی به بیماران این حوزه فراهم کرده است .کاشت دندان بدون استفاده از ایمپلنت‌های تیتانیومی، یکی از جدیدترین روش های کاشت دندان ثابت است که به‌تازگی رایج شده است. درواقع این روش برای دندان‌های خلفی که تاج آن‌ها به دلایل خاص آسیب‌دیده  و از بین رفته است و ملزم به کشیدن هستند، انجام می‌گیرد.

در این روش دندان آسیب‌دیده کشیده می‌شود و ریشه و تاج مناسب آن به روش‌های سه‌بعدی در لابراتوار مخصوص شبیه‌سازی‌ شده و با مواد زیرکونیا و یا سرامیکی انگلیسی ساخته می‌شود.درواقع طرح سه‌بعدی دندان به‌وسیله اطلاعات بدست آمده از دندان معیوب آماده‌شده و با مواد ساخته خواهد شد که مشخصاتی کامل شبیه به دندان واقعی خواهدداشت و در مدتی کمتر از 10 روز در ناحیه بی‌دندانی و در محل ریشه قرار خواهد گرفت. بلافاصله پس از جایگذاری دندان، لثه اطراف آن را به‌وسیله بخیه در جای خود محکم خواهند کرد و رشد لثه و تغییرات استخوان به‌ مرورزمان موجب افزایش استحکام دندان خواهد شد.

تفاوت‌هایی که این روش با کاشت ایمپلنت می‌تواند داشته باشد این است که در این روش از جراحی، استفاده نمی‌شود و عوارض ناشی از جراحی برای افراد به بار نخواهد آمد. مزیت دوم این روش این است که پس از یک هفته تا 10 روز  از زمان کشیدن دندان، بیمار دارای دندان می‌شود و این در حالی است که طول درمان در روش ایمپلنت بیش از سه ماه خواهد بود.


بیشتر مطالعه کنید : 

رایج ترین دلایلی که موجب لق شدن ایمپلنت بعد از سال ها می شود عبارتند از:

چگونه لق شدن ایمپلنت را به درستی تشخیص بدهیم؟

دکتر ندا مکانیک دندانپزشک زیبایی اصفهان

Leave a Comment