بهترین دندانپزشک اصفهان ونیر کامپوزیت

کامپوزیت دندان چیست ؟

کامپوزیت دندان در واقع یک متریال در دندانپزشک زیبایی است که برای ترمیم (پر کردن دندان) و یا درمان‌های ونیر کامپوزیت زیبایی استفاده می‌شود.

در درمان‌های زیبایی لایه‌هایی از جنس مواد کامپوزیتی با قرار گرفتن هنرمندانه بر روی دندان‌ها می‌تواند موجب زیبا سازی لبخند شوند.

این نوع مواد طوری روی دندان قرار می‌گیرند که موجب اصلاح شکل و رنگ دندان می‌شوند و با ایجاد رنگ زیبا و درخشنده بر روی دندان‌ها جلوه خاصی به لبخند می‌بخشند.

نکته‌ای که وجود دارد این است که جنس و رنگ بسیاری از مواد کامپوزیتی متفاوت است و به نسبت دارای استحکام متفاوتی می‌باشد.

پس بهتر است که برای اصلاح طرح لبخند موفق از بهترین مواد کامپوزیتی که توسط شرکت‌های معتبر دندان پزشکی ساخته شده است استفاده شود تا استحکام و زیبایی ماندگار در دندان ایجاد شود.”

مراقبت های پس از کامپوزیت ونیر
مراقبت های پس از کامپوزیت ونیر

مراقبت های لازم بعد از کامپوزیت دندان 

1.مراقب لب پر شدن کامپوزیت‌ها باشید
کامپوزیت‌ها به این دلیل که از مواد رزینی و پلیمری ساخته شده‌اند، نسبت به لامینیت‌ها شکننده‌تر هستندو توصیه ما اینست که ابدا نباید با مواد سخت به لبه‌های دندان فشار بیاوریم.
2.کامپوزیت‌ها رنگ‌پذیر هستندوهرقدر هم پولیش یا صیقل داده شوند باز هم قادرند رنگ را جذب خود کنند. برای همین توصیه می‌شود از مواد غذایی یا نوشیدنی‌هایی که رنگ‌دهی بالایی دارند و از مصرف زیاد سیگار، پیپ و قلیون پرهیز کنید، چراکه همه این موارد نام‌برده روی رنگ کامپوزیت تاثیرگذار هستند.
3.کنترل بهداشت دندان‌های کامپوزیت شده بسیار مهم‌تر از دندان طبیعی است. وقتی لایه کامپوزیتی برای طبیعی بودن زیر شکاف لثه گذاشته می‌شود هرقدر هم پولیش یا صیقلی شوند باز هم اجرام، رنگدانه‌های مختلف و ذرات غذایی بیشتر در آنجا جمع خواهند شد. بنابراین شخص باید دو برابر یک دندان طبیعی به دندان‌های کامپوزیت شده خود توجه بهداشتی داشته باشد. اگرچه روش‌های بهداشتی باید با روش اصولی انجام شوند. به‌عنوان مثال استفاده از مسواک‌های زبر نه‌تنها به بهداشت دندانی کمک نمی‌کنند بلکه مسواک زبر ممکن است باعث خراش کامپوزیت‌ها شود. توصیه می‌شود از مسواک مناسب استفاده شود.
4.جرم‌گیری و پالیش سالیانه در دندان‌هایی که کامپوزیت دارند باعث میشود کامپوزیت ها سطح صاف و رنگ زیبای خود را برای مدت زمان بیشتری حفظ کنند.


خصوصیات یک دندانپزشک خوب اصفهان