بهترین دندانپزشک اصفهان | اتفاقات بعد از عصب کشی دندان

خطرات احتمالی و عوارض عصب کشی دندان

پروسه روت کانال  و عصب کشی دندان برای نجات دندان شما انجام می‌شود. با این حال، گاهی اوقات، آسیب وارد شده به مغز دندان بیش از حد عمیق است یا مینای دندان شما برای تحمل  عصب کشی بسیار ضعیف است. این عوامل می تواند منجر به از بین رفتن دندان شود. در نتیجه در اغلب اوقات روت کانال دندان شده معمولا کشیده می شود.

اگر حین روت کانال دندان برخی ابزار آلوده باشد و یا به واسطه آن ها مواد آلوده وارد دندان شود و یا آنتی بیوتیک ها اثر نکنند احتمال تشکیل آبسه دندان افزایش پیدا خواهد کرد.

اگر مشکلی در رابطه با ریشه دندان خود دارید و یا درد شدیدی را از جانب مغز دندان تحمل می‌کنید حتما با متخصص دندانپزشک خود صحبت کنید. متخصصان دندانپزشکی به جای دندان آسیب دیده از دندان مصنوعی، پل ها و یا ایمپلنت ها استفاده می‌کنند.

بهترین دندانپزشک اصفهان | عصب کشی دندان

بعد از روت کانال دندان چه اتفاقی می‌افتد؟

پروسه روت کانال یک روش ترمیمی محسوب می‌شود. اکثر افرادی که تحت این عمل قرار می‌گیرند، می‌توانند تا آخر عمر از نتایج مثبت آن برخوردار شوند. با این وجود، ماندگاری نتایج به میزان مراقبت از دندان های شما بستگی دارد. درست مانند بقیه دندان های زنده و سالم که نیازمند مسواک زدن و رسیدگی بهداشتی هستند، روت کانال دندان و یا مصنوعی نیز نیازمند محافظت، مسواک زدنم و حتی نخ دندان کشیدن هستند.

عمر روت کانال دندان شده چقدر است؟ ما وقتی درمان ریشه را انجام می دهیم تنها بافت زنده داخل ریشه های دندان را بر می داریم. اما هیچ کاری به اتصالات نگهدارنده دندان که دنان را در محل خود نگه می دارند نداریم. بنابراین اگر اتفاق خاصی نیافتد عمر دندان عصب کشی شده معمولا زیاد خواهد بود.

مطالب پیشنهادی مرتبط ، بشتر مطالعه کنید : 

بهترین دندانپزشک اصفهان 

Leave a Comment