زیباتر کردن لبخند با راهکارهای درمانی دندانپزشکی 

اصلاح طرح لبخند یعنی زیباتر کردن لبخند وقتی که شما دندان‌های سالمی دارید اما فکر می‌کنید به‌دلیل سایز نامناسب، به‌هم‌ریختگی و رنگ نامتناسب ، لبخندتان ظاهر زیبایی ندارد.

پس برای اصلاح طرح لبخند، شرط اول، داشتن دندان‌های سالم و شرط دوم، معاینه دقیق دندان‌ها توسط دندان‌پزشک است. در این مطلب، با آن‌چه که باید درباره اصلاح طرح لبخند و داشتن لبخند هالیوودی بدانید، آشنا می‌شوید.

اصلاح طرح لبخند یک روش زیبایی است و جنبه درمانی ندارد. قیمت پایین اصلاح طرح لبخند و جراحی‌های زیبایی دندان در خاورمیانه، باعث شده است که ایران در این مورد نیز مانند جراحی چشم و لیپوماتیک و لیزر بدن در صدر مقصدهای گردشگری سلامت آسیا قرار بگیرد.

اگر شما هم کاندید طرح لبخند بوده‌ و اخیرا این کار را انجام داده‌اید، از طریق بخش کامنت در انتهای این مقاله، دیدگاه‌ها و پیشنهادات خود را به اشتراک بگذارید تا باعث افزایش آگاهی افراد دیگر شود.

بیشتر بخوانید : طراحی لبخند چه مشکلاتی را اصلاح می کند؟

بهترین دندانپزشک اصفهان | تکنیک اصلاح طرح لبخند

اصلاح طرح لبخند 

آن‌چه که به‌عنوان اصلاح طرح لبخند مطرح شده است، شامل هر نوع درمان دندان‌ به‌منظور زیبایی است. درصدی از زیبایی چهره، علاوه بر میمیک صورت، به زیبایی دندان ارتباط دارد. متقاضیان این طرح، باید اول پیش دندانپزشک رفته تا دندان‌هایش معاینه شود و هیچ پوسیدگی‌ای نداشته باشد.

در معاینه، آناتومی دندان، لثه و فک بررسی می‌شود تا مشکلات دهان و دندان بیمار مشخص شود. اگر لثه، خون‌ریزی و عفونت‌های کوچک و عمیق داشته باشد، درمان آن‌ها در اولویت خواهد بود. ترمیم لثه پیش از درمان دندان، برای متقاضیان اصلاح لبخند اهمیت دارد. البته هر فردی، کاندید اصلاح لبخند نیست. برای این کار، باید به کلینیک‌های تخصصی اصلاح لبخند مراجعه کنید.

روش‌های متفاوتی برای زیباسازی دندان‌ها وجود دارد.

کارکرد کامپوزیت‌ها، لمینت چینی با تراش و بدون تراش و جراحی لثه و فک، بخشی از فرایندهایی است که متخصصان دندان برای داشتن دندانی زیبا، در دستور کار قرار می‌دهند. بنابراین، پیش از هر اقدامی، ابتدا با پزشک خود مشورت کنید.

یکی از روش‌های سفید کردن دندان، استفاده از مواد شیمیایی است. مثل پوشاندن لثه با محافظ و قرار دادن مواد سفیدکننده روی دندان تا با تزریق اکسیژن به بافت دندان، رنگ دندان تغییر کند. این روش با دستگاه نیز انجام می‌شود.

بیلچینگ بخشی از فرایند سفید کردن دندان در زمینه اصلاح طرح لبخند است که باید تحت نظارت متخصص و با در نظر گرفتن همه جوانب انجام شود. ماده بیلیچینگ در دندان نفوذ می‌کند و به عصب دندان هم آسیب می‌رساند.

بهتر است مطالعه کنید : بلیچینگ دندان راهی برای سفیدی دندان‌ها

زیبایی دندان را با سفیدی صرف دندان اشتباه نگیرید.

بلیچینگ برای افراد جوان با دندان‌های مرتب و ردیف که از پوسیدگی کمی دارد، مناسب‌تر است.

اگر دندان ترک‌خورده دارید یا خیلی بلند یا خیلی کوتاه است، بلیچینگ برای شما مناسب نیست و عیوب دندان بیشتر به نمایش درخواهد آمد. لذا، لمینت گزینه بهتری است. بلیچینگ فقط رنگ کنونی دندان را روشن‌تر می‌کند و مناسب پروتز متحرک و دندان مصنوعی نیست.

 

Leave a Comment