روش های بستن فاصله بین دندانها (قسمت چهارم) | بهترین دندانپزشک اصفهان - بهترین ایمپلنت اصفهان - بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان - بهترین دندانپزشک کودکان اصفهان

روش های بستن فاصله بین دندانها (قسمت چهارم)

چگونه فاصله بین دو دندان جلو را از بین ببریم؟

چند روش مختلف برای پر کردن فاصله دندان جلو وجود دارد که در محتوای قسمت اول به معرفی تعدادی از آنها پرداختیم. دندانپزشک متخصص شما پس از بررسی نوع دندان‌های شما و میزان فاصله‌ی بین دندان‌های شما بهترین روش را به شما پیشنهاد خواهد داد. در ادامه روش‌های دیگر برای بستن فاصله میان دندان‌ها را مطالعه نمایید:

  • پر کردن فاصله دندان با استفاده از تاج دندان

بعضی اوقات به جای باندینگ یا روکش، استفاده از تاج دندان نتایج بهتری را برای پر کردن فاصله دندان خواهد داشت. تاج به خصوص برای بستن شکاف بین دندانهای جلو استفاده می شود و لبخند شما را به طور طبیعی زیبا می کند و با سایر دندان ها مطابقت دارد.

درمان فاصله دندان با استفاده از تاج دندان برای چه کسانی مناسب است؟

روش افزایش طول تاج دندان برای همه افراد ضرورتی ندارد و مناسب نیست. مثلا تمامی بیمارانی که نیاز به نصب روکش روی دندان دارند، حتما نباید افزایش طول تاج دندان را انجام دهند. این جراحی بیشتر برای افرادی تجویز می‌شود که ترک و سوراخ حاصل شده از پوسیدگی روی دندان آنها عمیق بوده و امکان روکش و ترمیم به راحتی وجود نداشته باشد.

مزایای استفاده از تاج دندان

  1. ظاهری زیبا به دندان میدهد.
  2. ماندگاری و طول عمر بالایی دارد.
  3. دندان‌های اصلی زیر آن حفظ میشوند.
  4. روشی کمتر تهاجمی است.

روش های بستن فاصله بین دندانها (قسمت چهارم) | بهترین دندانپزشک اصفهان - بهترین ایمپلنت اصفهان - بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان - بهترین دندانپزشک کودکان اصفهان

صفحه اینستاگرام دکتر ندا مکانیک بهترین ایمپلنت اصفهان

  • بستن فاصله دندان‌ها با روش فرنکتومی

در برخی موارد ممکن است فرنوم لب بالا بیش از حد و تا روی ریج فکی گسترش پیدا کند و همین موضوع عامل اصلی فاصله بین دندان‌های جلو باشد یعنی به خاطر کشیدگی فیبری رباط‌هایی که به سمت پایین در ناحیه بین دندان‌های جلو امتداد یافته‌اند، ممکن است فاصله بین این رباط‌ها بسته نشده و در نتیجه در این شرایط فرد دچار مشکل فاصله بین دندان‌ها شود. پس باید جراحی فرنکتومی انجام شود. در صورت انجام این جراحی در سنین پایین، دندان‌ها به جای خود بازمی‌گردند و همین موضوع سبب بستن فاصله میان دندان‌ها خواهد شد.

استفاده از روش فرنکتومی برای چه کسانی مناسب است؟

فرنولوم یک بافت نواری است که از پشت لب فوقانی تا لثه کشیده شده است. اگر این بافت بزرگ باشد می‌تواند باعث ایجاد فاصله بین دندان‌ها شود. جراحی فرنکتومی برای این افراد مناسب است.

مزایای استفاده از روش فرنکتومی

مزایای فرنکتومی معمولاً آنی و مشخص است. جراحی فرنوم فقط چند دقیقه زمان می‌برد و ناراحتی ناشی از آن ظرف فقط چند روز کاملاً برطرف می‌شود. محل جراحی پس از چند هفته التیام می‌یابد. جراحی فرنکتومی زبان در کودکان علاوه بر این که مانع از بروز عوارضی چون تحلیل لثه و فاصله‌دار شدن دندان‌ها می‌شود، مشکلات مربوط به شیر خوردن و تغذیه نوزادان را نیز برطرف می‌کند.

 


مطالعه بیشتر:

Leave a Comment