روش های دندانپزشکی با آرامبخش | بهترین دندانپزشک اصفهان

بررسی روش های دندانپزشکی با آرامبخش

قصد داریم تا در مطلب امروز سایت دکتر ندا مکانیک متخصص دندانپزشک اصفهان به بررسی روش های دندانپزشکی با آرامبخش بپردازیم.

آرام بخش نیتروز اکسید

آرامبخشی با نیتروز اکسید، بی‌خطرترین روش آرام بخشی است که معمولاً برای کودکان و بزرگسالان استفاده می‌شود. نیتروز اکسید همچنین با نام گاز خنده شناخته می‌شود. زیرا یک اثر تسکین دهنده دارد که باعث از بین رفتن اضطراب و آرامش بیشتر می‌شود. در حقیقت بسیاری از بیماران پس از تنفس این گاز، احساس سرخوشی می‌کنند و به همین دلیل به آن گاز خنده گفته می‌شود. نیتروز اکسید قبل از شروع عمل دندانپزشکی از طریق یک ماسک تنفسی (روش استنشاق) به بیمار داده می‌شود و در تمام مراحل وجود دارد که امکان سریع‌تر و موثر‌تر انجام شدن عمل‌ها را فراهم می‌کند.

مطلب پیشنهادی : بررسی دندانپزشکی بدون درد

پس از آنکه درمان شما به پایان رسید، دندانپزشک یا تیم دندانپزشکی، نیتروز اکسید را خاموش می‌کنند و به شما اجازه می‌دهند به مدت ۲ تا ۳ دقیقه اکسیژن خالص تنفس کنید تا اثر گاز خنده برطرف شود. از آنجا که پس از برداشتن ماسک، این گاز به سرعت از سیستم بدن شما خارج می‌شود، رانندگی کردن برای بازگشت به خانه و ادامه فعالیت‌های عادی برای شما خطری نخواهد داشت. همچنین استفاده از آن برای کودکان هیچ خطری ندارد.
این رویکرد علاوه بر کمک به کاهش اضطراب، نواحی که تحت تاثیر گاز قرار می‌گیرند را بی‌حس می‌کند. بنابراین بیمار نمی‌تواند کار دندانپزشک در دهان خود را احساس کند. دندانپزشکی بدون درد توسط بسیاری از دندانپزشکان خوب انجام می‌شود تا تجربه مثبتی از دندانپزشکی برای شما به ارمغان بیاورد.

دارو

به عنوان دارو برای بیمار، دوزهای سبک بنزودیازپین تجویز می‌شود. این دارو باید یک شب قبل از قرار دندانپزشکی شما مصرف شود. این دارو معمولا تاثیر بسیار خوبی در بزرگسالان و کودکان دارد اما پس از مصرف آن می‌توانید برای رفتن به کلینیک یا برگشتن از آن رانندگی کنید.

تزریق آرام بخش وریدی

طبق قوانین وضع شده توسط نهادهای پزشکی در هندوستان، فقط متخصصین بیهوشی می‌توانند از این روش استفاده کنند. در طول عمل، فرد هیچ خاطره‌ای از فرایند انجام شده نخواهد داشت. بیمار پس از انجام عمل تا چندین ساعت احساس خواب‌آلودگی خواهد داشت و نمی‌تواند به درستی صحبت کند و تا ۲۴ ساعت پس از بازگشت از مطب دندانپزشکی قادر به رانندگی نخواهد بود.

بررسی دندانپزشکی بدون درد | بهترین دندانپزشک اصفهان

بیهوشی عمومی

این نوع از عمل باید در بیمارستان انجام شود. متخصص بیهوشی آزمایشات خاصی انجام می‌دهد تا تشخیص داده شود. که بیمار برای بیهوشی عمومی مناسب است. انجام بیهوشی نیز توسط متخصص بیهوشی صورت می‌گیرد. در صورتی که از بیهوشی عمومی استفاده شود، عمل مربوطه فراتر از یک اقدام دندانپزشکی ساده است. شما باید ۶ ساعت قبل از عمل بستری شوید و پس از ۲۴ ساعت از بیمارستان مرخص خواهید شد.

سایر فناوری‌های پیشرفته

عمل دندانپزشکی با استفاده از لیزر باعث افزایش کارایی، عدم خونریزی و راحتی عمل می‌شود و همچنین بهبودی را تسریع می‌کند. استفاده از لیزر در عمل‌های دندانپزشکی همچنین می‌تواند به شما کمک کند تا یک تجربه دندانپزشکی بدون درد داشته باشید.

تزریق Wand

تزریق Wand با استفاده از ابزار Wand STA یک روش بی‌حسی موضعی مخصوص قرن بیست و یکم است. بیش از ۱۵۰ سال است که سرنگ‌ها در صنعت پزشکی بدون تغییر باقی مانده‌اند اما امروزه سیستم بی‌حسی و بیهوشی با استفاده از رایانه ارائه می‌شود. که دندانپزشکی بدون درد را محقق می‌سازد.
سیستم بی‌حسی رایانه‌ای با بهبود رضایت بیمار، ایجاد اعتماد و فراهم نمودن زمینه برای بازگشت مجدد بیمار، باعث پیشرفت دندانپزشکی بدون درد شده است. این سیستم، بی‌حسی تک دندان را به صورت قابل پیش‌بینی و بسیار موفق انجام می‌دهد. بازخورد دیداری و شنیداری در زمان حقیقی، شناسایی دقیق موقعیت صحیح برای تزریق درون رباط را محقق می‌سازد و اگر سوزن تزریق در محل صحیح خود قرار نداشته باشد یا به هر دلیلی مسدود شده یا فشار زیادی وارد کند. به شما اطلاع می‌دهد تا قبل از تخلیه کارتریج، تزریق را متوقف کنید .

هندپیس Wand با یک قلم منحصر به فرد و به سبکی پر، کنترل لمسی بی نظیر و راحتی بیشتری را برای ارائه دهنده فراهم کرده و اضطراب را در بیماران کاهش می‌دهد.
میزان جریان کنترل شده توسط رایانه به معنای این است که در حین تزریق، ماده بی‌حسی با کنترل اتوماتیک و تنظیم فشار و در یک میزان دقیق و ثابت زیر آستانه درد بیمار تزریق می‌شود. و باعث می‌شود برای به حداکثر رساندن قابلیت پیش بینی تزریق، یک جریان ثابت و سازگار ارائه شود. استفاده از این روش دارای سه سرعت مختلف است. که هر کدام دارای سرعت جریان متناسب با هر روش تزریق هستند.

دکتر ندا مکانیک را در اینستاگرام دنبال کنید

سیستم بی‌حسی Wand با کمک رایانه، به دندان پزشکان کمک می‌کند تا به موارد زیر دست پیدا کنند:

  • ارائه تزریق بدون درد یک دندان به عنوان اولین و تنها تزریق مورد نیاز در فک
  • انجام تمام تزریق‌های سنتی دندان
  • تزریق درون رباطی STA که باعث می‌شود شروع بی‌حسی یا بیهوشی سریع‌تر شده و در عین حال بیحسی collateral (بی‌حسی غیرضروری در لب‌ها و زبان) ناشی از تزریق بلوک سنتی، به حداقل برسد.
  • انجام بدون درد تزریقات پالاتال (کام) که جدیدا تعریف شده‌اند (AMSA و P-ASA) با راحتی و تاثیر بی‌نظیر
  • به همراه داشتن بهترین نتایج بالینی برای تمام تزریقات دندان
  • بهبود کارایی بالینی

بهترین دندانپزشک اصفهان در دکتر آف


بیشتر بخوانیم:

پیشگیری از عصب کشی دندان‌ها در دوران بارداری

روش های توقف و درمان دندان قروچه

نکاتی برای درمان پولیپ دندان

Leave a Comment